כיצד לשלב ביעילות תאורה מודרנית עם ריהוט קלאסי?

בעוד שישנם אנשים אשר יעדיפו לשמור על אותו קו עיצובי בכל הבית, אחרים ישמחו לשלב בין סגנונות שונים וליצור חלל אקלקטי ומרחב אישי ייחודי. אולם כשזו המטרה אי אפשר שלא לשאול את השאלה: איך ניתן לשלב בין סגנונות באופן הרמוני ומושלם, מבלי שהחדר יראה כמו בלגן? הדרך האידיאלית לעשות כן היא על ידי שילוב בין ריהוט לתאורה.

לשלב בין סגנונות שונים – זו אמנות

כל חלל מתחיל בקירות לבנים, כמו בד קנבס חלק עליו אתם יכולים לצייר איזו תמונה שתרצו. וכמו בכל ציור איכותי, צריך שתהיה נקודת מיקוד מרכזית בחלל. כך למשל, אם יש לכם כורסאות עור מעוצבות שקיבלתם בירושה ואתם מאוהבים בעיצוב שלהן, תוכלו להחליט שאתם בונים את חלל האירוח שלכם סביבן. כורסאות מעור הן פריט ריהוט קלאסי, אולם יש לדעת כיצד להציב אותן נכון על מנת שהעיצוב הסופי יהיה מודרני ושיקי. כאן התאורה הנכונה נכנסת לתמונה.

בין מנורה עומדת למנורת תלייה

בין אם בחרתם להציב את הכורסאות במרכז החדר ובין אם בפינה ייעודית ומוגדרת, התאורה הנכונה יכולה רק להחמיא להן ולהדגיש אותן. ישנן כמה וכמה דרכים לשלב את התאורה בחלל:

  • מנורה תלויה: ניתן לשלב בין הכורסאות שולחן קפה קטן ולתלות מעליו מנורה תלויה. בחירת גוף תאורה מודרני דווקא יכול להיות מעניין ולהשפיע לגמרי על העיצוב. בדרך כלל, גוף תאורה מודרני יהיה בעל קווים חלקים ונקיים.
  • מנורה עומדת: במידה ובחרתם כורסאות עור מעוצבות עבור פינת קריאה תוכלו להציב לידן גוף תאורה עומד ועצמאי. גם כאן ישנם אינספור דגמים מודרניים שיכולים להתאים ואפילו לשמש כמקור אור נוסף.
  • מנורות קיר: אפשרות נחמדה נוספת שקיימת היא מנורות קיר. מנורות אלו יתלו לצד הכורסה ולא מעליה, לא יתפסו מקום נוסף בחלל כמו מנורה עומדת ועצמאית ויכולות להפוך את העיצוב לסימטרי ומיוחד.

שימו לב לצבעוניות

שילוב הרמוני ויעיל בין כורסאות עור קלאסיות לבין תאורה מודרנית יכול להתבצע גם בעזרת הצבעוניות. קיימת חשיבות לצבעוניות של הכורסאות שבחרתם, כך למשל ניתן לשלב בין כורסאות כהות בגווני חום, שחור או כחול לבין מנורות מטאליות ולהן גימור מתכתי. באופן כללי, גופי תאורה ולהם גימור מתכתי ישתלבו בצורה טובה עם גוונים שונים של כורסאות עור, כך שתוכלו לגרום לעיצוב לעבוד ביתר קלות.

השילוב בין תאורה מודרנית לבין ריהוט קלאסי תהפוך כל חלל למיוחד ובעל אמירה אישית. עם זאת, אם אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת, מוטב כי תתייעצו עם מומחים בתחום.