החשיבות של תאורה נכונה לעיצוב ומיתוג מסעדה

גם אם עיצבתם מסעדה בסגנון מסוים, אחד הפרמטרים אשר יכתיבו את מצב הרוח ויקבעו מה תהיה האווירה הוא התאורה.

הוספת מגוון רחב של פתרונות תאורה יצירתיים בכל מיני עיצובים, צורות או דגמים יכולה ליצור דרמה במרחב או מנגד, תחושה אינטימית וביתית, בהתאמה לאווירה אותה רוצים ליצור בחלל. אין זה סוד שתאורה של מסעדה שתוכננה להיות רומנטית תהיה שונה בעליל מתאורה של מסעדת על האש למשפחות, או מתאורה של מסעדה יוקרתית המיועדת לאנשי עסקים מכובדים שמגיעים לסגור עסקאות. לכן חשוב שהתאורה תתאים גם למיתוג ותסייע ביצירת האווירה הנכונה.

תאורה בהירה או חשוכה, מה כדאי לבחור?

ישנן כמה נקודות מפתח אשר יסייעו לכם ליצור את האווירה הנכונה במסעדה, כאשר העדיפות הראשונה היא להחליט על כמות האור הרצויה. כאשר מדובר במסעדה, עליכם לוודא כי ישנה כמות מספקת של אור על השולחנות. תארו לכם שהסועדים יגיעו לאכול אך לא יוכלו לראות את המנות, תהיו בטוחים שהם לא יתרשמו. לכן, אפלוליות מתאימה יותר למועדונים או ברים. מנגד, חשוב לוודא כי התאורה גם אינה בהירה מדי, על מנת שהמסעדה לא תראה כמו מעבדה או תיצור תחושה לא מזמינה.

הבינו את הלקוחות שלכם

לכל מסעדה יש זרימה משלה, זרימה אשר ייחודית למותג ולכן יש לעצב את התאורה בהתאם להלך הרוח הכללי. כך למשל אם המסעדה מציעה מזנון, עליכם לוודא שהתאורה מדגישה אותו הן כדי שהסועדים יוכלו לראות את המנות והן כדי לכוון אותם למקום בו נמצאת כל ההתרחשות. מסעדות רבות משתמשות כיום בתאורה אסטרטגית כדרך להדגיש בר משקאות מיוחד, עיצוב יוצא דופן, תפריט ועוד. מדובר בהחלט בסוג של מיתוג מסעדות אשר יכול אף להשפיע על התנהגותם הצרכנית של הלקוחות במידה משמעותית.

הקפידו להתרענן ולחדש

היות ותחום המסעדנות הנו מאוד תחרותי צריך כל הזמן לחדש ולהתחדש כדי להישאר בעניינים. מלבד התפריט ניתן גם לגוון עם עיצוב הפנים. תתפלאו כמה הבדל תאורה יכולה לעשות. באמצעותה ניתן ליצור תחושה רעננה, לשדר כי מדובר במסעדה אופנתית וחדשנית אשר דואגת להשתנות אחת לתקופה ובכך לרגש את הסועדים. עם זאת, גם אם יש לכם שפע של רעיונות יצירתיים, הקפידו לא להשתמש בכולם בבת אחת, כך שלא תנצלו את מכלול האפשרויות שעומדות לרשותכם. עצבו את התאורה באופן יצירתי, אסטרטגי, מרגש ומרשים, אך השאירו לעצמכם גם מקום להשתנות, לשנות, להתפתח ולהתקדם.

אל תשכחו את התאורה החיצונית

הקפדה על תאורת החוץ של המסעדה הנה חשובה למיתוג מסעדות ממש כמו הקפדה על תאורת הפנים. תאורה שמתוכננת נכון יכולה ללכוד את תשומת ליבם של העוברים והשבים, להזמין אותם להיכנס ולהבהיר להם שהמסעדה פתוחה לעסקים. תאורה חיצונית היא הרושם הראשוני, נקודת המפגש הראשונית עם המסעדה שלכם ולכן חשוב שהביצוע יהיה טוב וכמה שיותר איכותי.

חברה מקצועית אשר פתרונות תאורה הם תחום התמחותה לצד, בעלי מקצוע בתחום העיצוב והמיתוג יודעים בדיוק כיצד ללכוד את תשומת ליבם של הלקוחות, להעביר נכון את המסר של המותג וליצור בדיוק את האווירה לה אתם שואפים.