תאורה לבית

תאורה לבית

תפקידה של תאורת הבית חשוב מאד. בחירת תאורה נכונה ומיקומה בחלל בצורה שווה מאפשרת להנות מבית מואר ונעים. בנוסף, באמצעות תאורה נכונה ניתן להדגיש חללים מסויימים, פינות אומנות וגלריות. למשוך תשומת לב לאזור מסויים ולהתאים את כמות האור ודרגת החוזק שלו לגודל החלל.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים תאורה לבית:

עיצוב- בבחירת גופי התאורה יש להתחשב בעיצוב הכללי של הבית. לבחור גופי תאורה בקו עיצובי אחיד ולהציב אותה בצורה שתדגיש את האלמנטים הרצויים. בנוסף, יש להתחשב בגודל החלל. בכדי להאיר סלון גדול ידרשו מספר גופי תאורה עוצמתיים שיפוזרו בצורה נכונה בחלל החדר. בכדי להאיר פרוזדור ניתן להסתפק בספוטים קטנים לאורכו.

חיסכון- ישנם גופי תאורה שצורכים חשמל רב. כאשר קיימים מספר רב של גופי תאורה ההוצאה יכולה להיות כבדה. לכן, מומלץ לבחור בתאורת לד שנחשבת לחסכונית מבחינת צריכת החשמל. מי שבכל זאת רוצה לבחור בתאורת ליבון או פחם יכול לשלב עימם נורות לד חסכוניות כדי לצמצם את ההוצאה.

התאמה- כשנכנסים לחנות תאורה אפשר להתבלבל מכמות ההצע. גופי התאורה מגיעים במגוון עצום של גדלים וסגנונות. חלקם צמודים לתקרה, חלקם תלויים ואפילו קיימת תאורה נסתרת. את גופי התאורה יש להתאים לאזורים השונים בבית. למטבח יש להשקיע בתאורה מדוייקת מעל משטחי העבודה. בפינת האוכל ניתן לשלב תאורה רכה ונתלית. בחדר השינה יש להציב תאורה חזקה ומרכזית שתשטוף את החלל באור נעים ובנוסף גוף תאורה קטן ואישי לצד המיטה.

מקום לאור טבעי- בדירות רבות ניתן לנצל את האור הטבעי של השמש בשעות היום ולהימנע מצריכת חשמל מיותרת. אך לעיתים האור הטבעי אינו מספיק ונשארות פינות חשוכות שדורשות תאורה ממוקדת. אם מדובר באזורים קטנים כדוגמת שולחן עבודה או פינת ישיבה לא צריך להשתמש בתאורה השוטפת של החדר. ניתן להציב גוף תאורה שולחני או עומד ולהפעילו בעת הצורך.

בית חכם- ניתן לשלב תאורה חכמה לבית שניתן לשלוט בה דרך אפליקציה. מדובר באפשרות נוחה כאשר נמצאים בחדר השינה ורוצים לכבות את האור באזור אחר בבית מבלי לצאת מהשמיכה. בנוסף קיימים גופי תאורה המאפשרים לשלוט בעוצמת האור ואפילו בצבע שלו.

בחירה חכמה

בכדי לבחור תאורה לבית יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים. לכן, תכנון מראש ורישום מסודר של  גופי התאורה הנדרשים לכל אחד מחדרי הבית יאפשר לבצע רכישה חכמה ולהגיע בצורה ממוקדת לחנות התאורה. מומלץ לבחור בחנות המתמחה בתאורה לבית כזו שתציע לכם מבחר רב כך שתוכלו לרכז את הקניה במקום אחד.