החלפת תאורה בלובי בניין משותף

האם זה סביר להזמין פרויקט שיפוץ שמתמקד כל כולו בביצוע החלפת תאורה בלובי בניין משותף, או שנכון יותר להרחיב את הפרויקט לשיפוץ יסודי של לובי הבניין? מהן האפשרויות שעומדות בפניכם בניסיון לייצר מרחב תאורה אפקטיבי יותר ונעים יותר בלובי הבניין? למי כדאי לפנות בכדי לבצע את הפרויקט? לפני שאתם יוצאים לדרך עם פרויקט להחלפת התאורה בלובי של הבניין שלכם, כדאי לקרוא תחילה את השורות הבאות.

החלפת תאורה וזהו?

יש שירימו גבה על ההחלטה לבצע פעולת שיפוץ לובי כל כך נקודתית כמו החלפת תאורה בלובי בניין משותף וצביעת הלובי מבלי להרחיב את אותה פעולה כדי לכלול אלמנטים נוספים בלובי, כמו למשל החלפת ריצוף, צביעה וטיח, החלפת דלת כניסה, שיפוץ רחבת כניסה וכדומה. יחד עם זאת, אם הלובי שלכם נמצא במצב תקין ואתם שבעי רצון ממנו כשכל מה שמפריע לכם היא התאורה בלובי, אין שום סיבה שלא תצאו לדרך עם פרויקט קטן וממוקד לעניין זה בלבד. יחד עם זאת, זה בהחלט נכון שלפני שנכנסים לפרויקט כזה כדאי לשקול את כלל הפרמטרים ועל פי הצורך להרחיב, אפילו במעט, את הפרויקט, בכדי שהתוצאה הסופית תייצר עבורכם מקסימום שביעות רצון ותאפשר לכם ליהנות מלובי הבניין לאורך זמן ללא כל שינוי נוסף, חשוב לשלב מעצב פנים בתכנון שיפוץ לובי בניין משותף.

מהן האפשרויות להחלפת תאורה בלובי בניין משותף?

ובכן, עולם התאורה הוא עולם מגוון ועשיר בפתרונות שמותאמים לכל סביבה, ובכלל זה גם ללובי של בניין משותף. באפשרותכם לבצע הנמכת תקרה ולשלב תאורת פלורסנט או לד. באפשרותכם לבחור דווקא בתאורת אווירה עם מנורות קיר מעוצבות שמעניקות ללובי שלכם מראה מעט כפרי, רומנטי ואינטימי. תוכלו לשלב גופי תאורה בקירות הלובי ותוכלו גם ליצור תאורת עמודים במיקומי מפתח. במסגרת פרויקט התאורה, יהיה עליכם לחשוב על חיסכון בעלויות החשמל בבניין, בתאורה אפקטיבית ומספקת וברמות תאורה שונות לצרכים שונים. כך למשל, תוכלו ליצור סט של גופי תאורה שיהיו אחראים על התאורה הקבועה המינימלית של הלובי בכל עת, ולצידו סט נוסף של גופי תאורה שאותם יהיה ניתן להדליק אך ורק כשיש שימוש בלובי. על זה תוכלו להוסיף סט נוסף של גופי תאורה לתאורה חזקה במיוחד שמיועדת למקרים מיוחדים. ועדיין, הכל צריך להתבצע תחת שיקולי חיסכון בעלויות החשמל לאורך זמן וישנם כיום פתרונות חכמים מאוד בעניין זה.

מי מבצע פרויקט כזה?

פרויקטים של תאורה יכולים להתבצע על ידי קבלני חשמל, קבלני גבס וקבלני שיפוץ כלליים. המדובר בתחום מאוד גנרי שמעורב כמעט בכל פרויקט שיפוץ ולכן ישנם כמה אנשי מקצוע שיודעים להציע אותו בסל השירותים שלהם. מה שאתם צריכים לוודא הוא, שמדובר באיש מקצוע המכיר את העקרונות המרכזיים של תאורת בניין ויודע לתכנן את כל מכלול התאורה של הלובי, מעבר להתקנה של גוף תאורה בקיר.