כך יוצרים אווירה בדירה חדשה באמצעות תאורה בלבד

תאורה היא אחת הדרכים הפשוטות ביותר ליצור אווירה מיוחדת בדירה או בבית. גופי התאורה שאנחנו בוחרים להתקין בבית יכולים לספק לנו אור טבעי ככל הניתן במהלך היום ובערב להאיר פינות מסוימות, להעניק להן אווירה או לתת לנו תחושה של אור יום כמעט טבעי. אנחנו יכולים לשחק עם התאורה, לשנות אותה, להתאים אותה לסיטואציה וליצור לעצמנו אווירה שונה באמצעות האור הנכון. 

בחירת תאורה לדירה חדשה היא הרפתקה בפני עצמה, בעיקר בזכות העובדה שיש היום כל כך הרבה אפשרויות שונות, בסגנונות מגוונים. אז איך יוצרים אווירה באמצעות תאורה בלבד? הנה כמה דגשים מאיתנו לפני שאתם יוצאים למסע.

כדאי לבחור גופי תאורה שונים – בעלי שפה עיצובית אחת

עוד לפני סוג התאורה והאפשרות לשנות אווירה, כדאי לזכור שהיום יש אינספור גופי תאורה מסוגננים שיתרמו לאווירה בבית. חשוב להשקיע מחשבה בקו העיצובי ולבחור בגופי תאורה שונים שיש ביניהם חוט מקשר. החיבור העיצובי בין גופי התאורה שתבחרו להתקין בבית יכול להיות דרך חומרים – למשל גופי תאורה עם צינורות מתכת או כאלו העשויים מעץ וכבלים, מזכוכית או מאבן. חוט מקשר נוסף יכול להיות הצבעוניות – כשהיום תמצאו אהילי מתכת בגוונים שונים שמוסיפים צבע לבית ובכך גם מוסיפים לאווירה.

מהי האווירה הרצויה במקומות שונים בבית – בשעות שונות של היום?

האם אתם מאלו שקוראים ספר בערב בחושך מוחלט, כשרק מנורה עומדת אחת מאירה עליהם ועל המילים הכתובות? האם אתם אוהבים לעמעם את האורות לפני שהילדים הולכים לישון כדי לסמן להם שהיום נגמר והגיע זמן השינה?

האם בחדר השינה אתם מעדיפים מנורות לילה שמספקות אור עדין או דווקא אור כללי עם אפשרות עמעום? והאם ספוטים במטבח תורמים לאווירה בשעות הערב, כשאתם נשארים עם בן או בת הזוג ורוצים לגנוב איזה כוס קפה אחרונה יחד במטבח?

כדאי להשקיע מחשבה בדרך שבה אתם רואים את היום מתגלגל ואת השגרה בבית מתקיימת, המחשבה על היומיום שלכם ועל האווירה הרצויה בו בשעות שונות של היום – תעזור לכם לבחור גופי תאורה שיצרו אווירה מדויקת.

שילוב בין מנורות תקרה למנורות קטנות מספק אווירה שונה בכל שעה ביום

אחד הדברים שיוצרים אווירה בקלות באמצעות תאורה בלבד בכל בית הוא השילוב בין סוגי תאורה שונים. לא כדאי להסתפק במנורה אחת בכל חדר שמטילה אור חזק יחסית, אלא לשבור את השגרה עם מנורות צד ומנורות עומדות שיספקו את האווירה הרצויה כשמתחשק קצת לשנות.

בחדרים גדולים במיוחד כמו סלון או יחידות הורים, תוכלו לשלב שני גופי תאורה ראשיים עם ספוטים בפינות מסוימות ומנורות קטנות יותר, כדי שבכל שעה ביום תוכלו לבחור בסוג התאורה המתאים ליצירת האווירה הנכונה לאותו הרגע.

ביטוי לסגנון העיצובי האהוב דרך התאורה – יוצר אווירה

לכל אחד יש סגנון עיצובי משלו וגופי התאורה שתבחרו להכניס הביתה יכולים לשקף את הסגנון הזה. אל תתפתו לבחירה הכי קלישאתית אלא השקיעו מחשבה בבחירת גופי תאורה מיוחדים, שמשקפים את הסגנון שאתם אוהבים והאווירה שאתם רוצים ליצור בבית.

תוכלו לטייל בין חנויות תאורה שונות, להתייעץ עם מעצב פנים שיעזור לכם להכין תוכנית תאורה ולבחור את גופי התאורה המתאימים או פשוט לנסות סוגים שונים של תאורה עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.