תאורה למחסנים

לא משנה אם יש לכם מחסן קטן בצמוד לדירה, בקומת החנייה או מחסן גדול במרחק סביר מהבית, אתם זקוקים לתאורה טובה שתאיר לכם אותו. אילו סוגים של גופי תאורה מתאימים למחסנים, מה צריך לקחת בחשבון לפני שקונים אותם ועוד דברים חשובים שכדאי שתדעו- הכול במאמר שלפניכם.

איך מתאימים תאורה למחסן?

במידה ולא התייעצתם עם מעצב פנים או עם איש מקצוע מטעם חנות התאורה (שני דברים שתמיד מומלץ לעשות כדי לא להצטער אחר כך), אלה הדברים החשובים שאתם צריכים להסתכל עליהם בבחירת תאורה בכלל ולתאורה למחסן בפרט:

  • מהי עוצמת האור והגוון הרצויה לנו?
  • מהו אופן פיזור האור שאנחנו רוצים?
  • מהי זווית פיזור האור הנכונה לנו?

כדי לדעת לענות על כל אלה, אתם צריכים בעיקר לחשוב על השאלה המקדימה: מהי המטרה של גוף התאורה הספציפי? האם מדובר בתאורה כללית או תאורה ספציפית שאמורה להאיר שטח מסוים או אובייקט מסוים?

אילו גופי תאורה מתאימים למחסן?

ספוטים: הספוטים הם גופי תאורה המיועדים להאיר בצורה ממוקדת. מתאים יותר למחסנים גדולים כמו האנגרים או מחסן לאחסון תכולת דירה בראשון לציון, תל אביב, חיפה ובכל הארץ , שבהם יש שטח רחב ומספר יחידות אחסון (ארונות, מדפים וכד') שדורשות תאורה בנפרד.

גופי תאורה צמודי תקרה וגופים תלויים: צמודי התקרה מתאימים למחסנים גדולים וקטנים כאחד ונותנים תאורה כללית טובה. ניתן להשתמש בנורות לד חסכוניות כדי לחסוך בכסף ולעזור במאמץ לשמירה על הסביבה. הגופים התלויים פחות מתאימים למחסן כי הם בדרך כלל יותר לעיצוב ולתאורה ספציפית על מקומות נמוכים כמו דלפק או שולחן.

תאורת פרופיל: מנורות עשויות אלומיניום ומורכבות מפסי לדים איכותיים. המנורה יכולה להיות שקועה בתקרה, צמודה לה או תלויה. מתאימה במיוחד למחסן שיש בו מעברים.

אילו גופי תאורה אינם מתאימים למחסן?

ישנם מספר גופי תאורה שאינם מתאימים למחסן וזאת מכיוון שגוף התאורה קטן מדי, לא מאיר מספיק או שאופן פיזור התאורה שלו לא מתאים, לדוגמה: גופי תאורה עומדים, צמודי קיר, אפלייטים (מאירים כלפי מעלה) וכד'.

בנוסף, חשוב להדגיש שברוב המקרים, אין טעם להשקיע בגופי תאורה יפים ויקרים, הרי שלא מדובר בבית שלכם או בחנות שבהם אנשים מבקרים.

כדאי לדעת..

  • במידה ומדובר במחסן עם חלונות שנכנסים אליו במשך היום, מומלץ להתקין דימר לשליטה בעוצמת האור על מנת לחסוך בחשמל.
  • במידה ומדובר במחסן גדול או האנגר ענק, חשוב להתקין מספר מתגים לשליטה על התאורה ממספר מקומות שונים במחסן על מנת שלא תצטרכו ללכת מצד אחד של המחסן אל ידו השני רק כדי לכבות את האור.
  • שימוש בתאורת לדים יכול לחסוך לכם הרבה כסף- אל תקנו נורות בזבזניות.
  • ישנן נורות לדים קטנות מאוד שעובדות על סוללות אשר מתאימות למקומות כמו פנים ארון או על מדפים אשר יכולות להיות שימושיות מאוד.