תאורה לחנויות- כך תאירו את העסק שלכם בצורה חכמה

לא משנה איזה עסק יש לכם, בין אם זה חנות בגדים או מכולת, חנות חיות או חנות חשמל, כל עסק חייב תאורה שתהיה מתאימה לאווירה של העסק ושתציג את המוצרים בצורה הטובה ביותר ללקוחות. איך עושים זאת? אילו גופי תאורה מתאימים לחנויות ואיך זה קשור לשילוט? כל התשובות במאמר שלפניכם.

איך בוחרים את התאורה הנכונה לחנות שלכם?

על מנת לבחור את התאורה הנכונה לחנות שלכם אתם צריכים להתייחס לאלמנטים הבאים:

  • הבלטה של המוצרים: הארה נכונה של החנות בכלל ושל מדפי מוצרים בפרט, תביא להכנסת לקוחות רבים לעסק ותגרום להם לקנות יותר.

  • הבלטה של העסק: לקוחות שיראו עסק מואר בצורה טובה ובולטת ייכנסו לעסק שלכם במקום למתחרים שלכם, במיוחד בשעות החשיכה. פלורסנט אינו מספיק כדי להאיר את העסק כמו שרבים נוטים לחשוב.
  • חשוב להתייחס לגודל החנות ובאווירה שרוצים ליצור. את האווירה יוצרים בעזרת צורות שונות של גופי תאורה ובעזרת צבעים שונים של תאורה. כל עסק צריך להבין מה האווירה שמתאימה לו: מרגיעה, חגיגית, יוקרתית וכד'.

איך עוד אפשר להאיר את העסק?

חוץ מגופי תאורה, ניתן להשתמש באביזרים נוספים כאשר דוגמה מצוינת היא שילוט. על ידי הצבת שילוט מואר אנו מבליטים את העסק על פני המתחרים, בולטים בשעות החשיכה, נותנים מראה יפה ומרשים יותר לעסק ובסופו של דבר גורמים לאנשים לזכור את השם וגם להיכנס לחנות. שלט מואר הוא השקעה קטנה ומשתלמת לזמן הארוך.

האם התאורה בכל החנות צריכה להיות זהה?

ממש לא. בבית העסק ישנם מספר אזורים כמו: כניסה לחנות, שירותים, מסדרונות, חללים פתוחים ומשרדים כאשר לכל אזור מתאימה תאורה משלו ומצד שני, צריך לשמור על קו עיצובי מסוים. על מנת לבצע את בחירת התאורה והתקנתה בצורה הטובה ביותר מומלץ להיעזר במעצב פנים של חנויות או בשירותים של חנות תאורה שמספקת גם ייעוץ והתקנה מטעמה.

אילו גופי תאורה מתאימים לעסק?

כל סוג שאתם יכולים לחשוב עליו! מנורות תקרה תלויות או צמודות, מנורות קיר, תאורה שקועה (ברצפה או בתקרה), תאורה עומדת ועוד. אם יש לכם דוכן בתוך החנות או אפילו בדלפק, מומלץ לשים גוף תאורה נתלה ואפילו מנורת שולחן יפה.

מה עוד חשוב לדעת על תאורה לחנות?

מכיוון שחנות היא עסק שפועל רוב שעות היום ולפעמים גם בערב, יש חשיבות רבה לבחירת הנורות. בחירת נורות "זוללות" חשמל תגרום לעלייה גבוהה בעלויות התפעול של החנות ולכן כדאי לקנות אך ורק נורות חסכוניות וירוקות.

בנוסף, בבחירת גופי התאורה ומיקומם, חשוב מאוד לחשוב לפני מה המטרה של גוף התאורה (מה בדיוק הוא צריך להאיר ולמי?) ורק אז לקנות ולמקם אותו.