החלפת תאורת לובי בפרויקט שיפוץ בניין

פרויקט שיפוץ בניין יכול לכלול אלמנטים שונים והוא יכול להתמקד בשיפוץ השטח המשותף בבניין או לכלול גם את שטחי הדירות הפרטיות בבניין. יחד עם זאת, כמעט בכל פרויקט שיפוץ בניין ישנו המרכיב של שיפוץ הלובי, ובשיפוץ הזה נכללות שורה של פעולות, החל מצביעה מחודשת של קירות הלובי וכלה בהחלפת ריצוף, חיפויי קירות וביצוע מהלך כולל של עיצוב פנים ללובי הבניין. החלפת תאורת לובי בפרויקט שיפוץ בניין הוא מהלך נפוץ מאוד שאותו ניתן ליישם גם במהלך שיפוץ נרחב וגם כמהלך נקודתי בנוסף למשל לצביעת הלובי בלבד.

אפשרויות החלפת תאורה ללובי הבניין

תאורה היא פריט עיצוב בעל חשיבות ממדרגה ראשונה. קחו כל לובי בניין וגם אם מדובר בלובי מיושן בעל עיצוב בסיסי מאוד, תוכלו לשדרג אותו מאוד באמצעות תאורה בלבד. קחו לובי שהושקע בו גם עיצוב יוצא דופן, והתאורה כבר הופכת למרכיב מפתח ביכולת שלכם להביא את העיצוב הזה לידי ביטוי בצורה המובהקת ביותר, או לחילופין לעמעם ולטשטש אותו. בהתאם לכך, כאשר מדובר על פרויקט החלפת תאורת לובי בפרויקט שיפוץ בניין, לא מדובר על החלפת מנורה או החלפת גוף התאורה של מנורת הכניסה, אלא על התקנה של מערך גופי תאורה באופן שמעניק ללובי נופך עיצובי חדש ושונה.

כשמבינים את זה, מבינים שמדובר באוקיינוס של אפשרויות שעומד בפניכם, וכל אחת מן האפשרויות האלה יכולה לסייע לכם לשדרג את העיצוב והאווירה בלובי הבניין בעלויות נמוכות מאוד ובהשקעה מינימלית. יחד עם זאת, התהליך של החלפת תאורת לובי בפרויקט שיפוץ בניין הוא בדרך כלל חלק ממהלך כולל ומקיף יותר של שיפוץ לובי בניין או שיפוץ בניין כולל, ובמקרה כזה חייבות האפשרויות הרלוונטיות להיבחן לאור העיצוב הכולל והשינויים המבניים והעיצוביים שנערכים בלובי בכלל.

קבוצת עידן שיפוץ בניין משותף מתמחה בליווי בניינים המעוניינים לבצע עבודות שיפוצים בבניין המשותף שלהם.

שיקולים בתכנון מערך התאורה בלובי

לאחר שהחלטתם על ביצוע החלפת תאורת לובי בפרויקט שיפוץ בניין בבניין שלכם, אתם רוצים לקחת בחשבון כמה שיקולים מרכזיים שיסייעו לכם בתכנון מערך התאורה של הלובי. א' אתם רוצים לוודא שהתאורה היא חזקה מספיק לא רק כדי להאיר את פני השטח, אלא גם כדי ליצור את האפקט העיצובי שאתם רוצים להשיג באמצעותה. ב' אתם רוצים לוודא שאתם עושים שימוש בתאורה לא רק ככלי פונקציונלי להארת המרחב, אלא גם ככלי עיצובי שנועד להבליט למשל צמחייה או נישות גבס שבניתם בלובי. ג' אתם רוצים לפזר את התאורה באזורי מפתח כמו הכניסה לבניין, עמדת תיבות הדואר, אינטרקום, מתחם מעליות וכן הלאה.

לבסוף, אתם רוצים לקחת בחשבון את עלויות התפעול של התאורה לאורך זמן. בהיבט זה ישנם גופי תאורה שיאירו באופן קבוע החל מרדת החשיכה (כניסה לבניין, תיבות דואר, תאורת פנים מינימלית וכן הלאה). אחרים יידלקו רק בלחיצה על כפתור התאורה בבניין (מתחם המעליות, תאורת עומק ללובי כולו וכן הלאה), ואחרים (כמו למשל תאורת המסדרון לכיוון המקלט) יוארו על ידי מתג ייעודי שיופעל בנפרד לחלוטין.