התאמת תאורה לעיצוב הבית

אם החלטתם לעצב בית חדש או לבצע שינויים בבית קיים, חשוב שתדעו כי אחד הצעדים הראשונים והחשובים בעיצוב הבית, הוא בחירת סוג התאורה הנכון למרחב ולסגנון העיצוב.

כיום ישנם לא מעט סגנונות באמצעותם אפשר לעצב את הבית, החל מסגנון מודרני, תעשייתי, רטרו, ים תיכוני, כפרי ועוד. אבל כיצד מתאימים לכל סגנון את התאורה הנכונה? פרטים בהמשך.

עיצוב הבית על ידי תאורה יכול להפוך מרחבים מכל סוג לנעימים ויפים, כמו גם שבחירה שגויה של תאורה לבית תעשה בדיוק את ההיפך ותעכיר את האווירה במקום.

בשל כך, לפני שאתם מבצעים התאמת תאורה אל מרחב המגורים שלכם, שימו לב כי תשתיות החשמל תקינות. שירות בדיקת תשתיות חשמל ותיקוני חשמל, אפשר למצוא בקישור הבא: http://www.leonelectric.co.il/electrical-work.

התאמת תאורה לעיצוב הבית

כעת, לאחר שהבנתם כיצד לתקן תשתיות חשמל, יש לאבחן את סגנון העיצוב ששולט במרחב המגורים שלכם. נסו להבין האם הסגנון כפרי או ים תיכוני המאופיין בריהוט מסיבי מעץ מלא שטיחים צבעוניים ושאר אלמנטים כפריים? או שמדובר בסגנון תעשייתי מודרני בעל קווים נקיים ומינימליסטי? לאחר שתגדירו את הסגנון - תוכלו להתאים תאורה נכונה לחלל הבית.

התאמה לסגנון הכפרי

במידה וביתכם מעוצב בסגנון זה, כדאי לבחור תאורה בגוונים צהובים ולהשתמש במנורות בעלות כיסוי ויטרז' לקבלת המראה המשולם. עבור נורות תלויות השתמשו בנורות פחם המקנות אור צהבהב שהפך לכה אופנתי היום. על גבי משטחי עבודה תלו גופי תאורה מאירים יחסית, אך כאלה שיתכתבו במידה רבה עם שאר פריטים ורהיטים הנמצאים במרחב.

התאמה לסגנון המודרני

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי בתים אימצו את המודרניזם והמראה התעשייתי לעיצוב מרחב המגורים. מראה זה מאופיין במעט בחפצים תוך יצירת קו אחד נקי ואלגנטי בעיצוב. לעיצוב זה יתאמו מנורות עומדות עם דימר שחזרו אלינו משנות ה80 והפכו לחלק בלתי נפרד בעיצוב.

מעל משטחי עבודה תלו גופי תאורה בעלי מבנה הנדסי ברור בגוונים אלגנטיים כמו לבן, אפור כהה או שחור. השתמשו באור צהוב אך בהיר יחסית ליצירת מראה נעים וברור במרחב.

עיצוב דירה קטנה

עבור דירות קטנות תוכלו להשתמש בשיטות ליצירת מראה רחב יותר, תוך בחירת גופי תאורה צמודי תקרה או קיר ויצירת מראה מואר תוך בחירת נורות לד בהירות וחסכניות. בחרו את סגנון התאורה המתאים, היעזרו במומחים בתחום ובכך תוכלו לעצב את הבית בצורה נכונה.