בחירת תאורה למטבח

התאימו את התאורה למטרה

בבואכם לבחור תאורה למטבח חשוב ביותר להסתכל על התאורה כחלק מרכזי אשר ישתלב היטב עם שאר החלקים בבית ולכן הדבר החשוב ביותר שיהיה עליכם לעשות הוא להשקיע בבחירת התאורה בשלבים הראשונים על מנת לייצור מראה מדויק.

תחום התאורה נחשב רחב למדי ולכן יהיה צורך להביא בחשבון מספר אספקטים כמו למשל מראה טבעי וכן חשיבה על חסכון. יש להבין כי בכל מקום בבית יש לבחור את התאורה המתאימה ביותר. עם זאת, יש להדגיש כי תפקידו של המטבח בכל משפחה עשוי להיות שונה ואינו דומה בהתאם לגודלה של הדירה וגודל המשפחה.

ניקח למשל סיטואציה בה המטבח קטן ולכן כל פרט בו צריך להיות מושקע , לרבות התאורה. במקרה בו מדובר במטבח קטן, הרי התאורה צריכה להיות ממוקדת באזור השיש תוך שאיפה לתאורה טבעית מרבית הזמן. אולם, כאשר המטבח נחשב למקום מרכזי בו המשפחה מבלה לא מעט זמן, הרי חשוב ביותר להשקיע זמן בבחירת פתרונות תאורה שונים- כך למשל, ניתן להתקין אור קר לצורך שלבי העבודה השונים ואור המתאים לשלב הארוחה.

בחירת גוף תאורה מתאים

בסופו של דבר, קיימת חשיבות רבה בבחירת גוף התאורה המתאים ביותר, בין אם מדובר בגוף תאורה חם או גוף תאורה קר. מדובר בגורם משלים ומשמעותי אשר ישפיע רבות על מראה המטבח שלכם. תפקידו של גוף התאורה הוא להגדיר את מקור האור- האם האור מתרחק או שמא מתפזר או אולי מאיר בצורה ממוקדת את הסביבה. כיום בשל החידושים האחרונים בתחום התאורה ניתן לבחור גוף תאורה עומד או שקוע .

בחירת סוגי הנורות תאורה למטבח

על מנת לבחור סוגי תאורה למטבח, תוכלו להגיע לאולמות תצוגה שונים במטרה לראות את ההיצע. כאשר זה נוגע לחלל המטבח שלכם, אין כמו מראה עיניים וחשוב מאד לא לראות את גופי התאורה אך ורק מקטלוג אלא להגיע לאולמות תצוגה תוך היוועצות עם צוות המוכרים במטרה לבחור את התאורה המתאימה ביותר. באולמות התצוגה תוכלו לראות שלל דגמים שונים וחדשים אשר יעניקו לכם מענה. כיום תוכלו לראות מגוום פתרונות תאורה ובין היתר תאורת לד הנחשבת חסכונית בחשמל לצד פתרונות תאורה אחרים.  

ההמלצה היא לקרוא רבות על אולם התצוגה אשר אתם עומדים לפקוד במטרה להגיע לאולם תצוגה ובו הדגמים החדשים ביותר לצד המוכרים הוותיקים ביותר בתחום אשר יסייעו לכם ויהיו מעודכנים בגופי התאורה החדשים והטובים ביותר ובמידה והאולם לא נראה מתאים לצרכים שלכם, יהיה עליכם לבחור אולם תצוגה אחר.

 ההמלצה היא לא לבחור את גוף התאורה הראשון אותו אתם רואים אלא להתרשם מההיצע הרב תוך בחינת יתרונות וחסרונות ורק לאחר מכן לבחור את גוף התאורה המתאים ביותר לצרכים שלכם.