מאוורר תקרה – כיצד משלבים אותו עם גוף תאורה

אחת הבעיות איתה מתמודדים לא מעט אנשים אשר מבקשים להתקין מאוורר, היא שלא פעם ישנם דברים מסוימים שיכולים להפריע, בין אם זה בהתקנה ובין אם זה בכך שהמאוורר לא יוכל לפעול בצורה חלקה כפי שהם היו מצפים.

דוגמא קלאסית לכך אפשר למצוא כאשר רוצים להתקין מאוורר תקרה, ומעוניינים להציב אותו במרכזה. במקרה כזה, לא פעם צריך להתמודד עם השאלה מה אפשר לעשות עם גוף התאורה אשר מותקן בתקרה. יש מקרים בהם הבעיה יכולה להיפתר באמצעות שילוב של השניים, ויש מקרים בהם הבעיה יכולה להיפתר על ידי שינוי מיקום או עיצוב מחדש של התקרה, לפחות בכל מה שקשור להתקנה של שני הגופים.

צריך לומר, התקנת מאוורר תקרה מתבצעת הן במקומות פתוחים (בפרגולות או מרפסות) והן במקומות סגורים, יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מאווררים כאלה מאחר והם מאוד פרקטיים ונוחים לשימוש. יחד עם זאת, באופן טבעי, צריך להשתמש גם בגופי תאורה שיאירו את החדר או את המקום, ולכן חשוב לדעת כיצד לשלב ביניהם בצורה נכונה.

התקנת מאוורר תקרה מתבצעת על ידי איש מקצוע, בדיוק כמו שהתקנת גוף תאורה לא יכולה להתבצע על ידי גורם שאיננו מוסמך ואיננו מכיר את הנושא. על כן, אנחנו יכולים להיעזר בו בשביל להחליט היכן להתקין את גוף התאורה בצורה פרקטית ונכונה.

מה הן האופציות שעומדות לרשותנו

לפני שנציג בפניכם אופציות לשילוב בין מאוורר תקרה לגופי תאורה, צריך לזכור, כשאנחנו מחליטים להתקין אחד מהם או את שניהם, עלינו לקחת בחשבון משתנים שונים, כגון, גודל החדר, כמות האנשים אשר אמורים להשתמש בו, מספר הפתחים שיש בחדר (כך נוכל לדעת האם אנחנו יכולים ליהנות מתאורה טבעית) ומן הסתם, גם עלינו לקחת בחשבון, מה תלוי ומותקן על הקירות ועל התקרה.

האופציה הראשונה שעומדת לרשותנו היא שילוב של מאוורר תקרה עם תאורה. לצד מאווררים רגילים, אנחנו יכולים למצוא גם כאלה שמשלבים במרכזם גוף תאורה, וכך אנחנו חוסכים מקום וגם חוסכים עבודה בעת ההתקנה.

אופציה שנייה, היא להתקין את המאורר במרכז החדר, בעוד שאת גופי התאורה אנחנו נתקין בנקודות שונות על הקירות. ייתכן מאוד שאנחנו נוכל ליהנות מכמות אור גדולה לא פחות מזו שאנחנו נהנים במקרה של גופי תאורה אשר תלויים בתקרה.

אופציה שלישית, אם התקרה מספיק גדולה, אנחנו יכולים פשוט לשלב בין השניים, באופן כזה שדבר לא יפריע לדבר. מן הסתם, אנחנו נצטרך להתאים את התקנת גוף התאורה בתקרה למיקום בו אנחנו נדרשים לכמות אור גדולה יותר.

אופציה רביעית, שימוש בנישה של גבס בתור תקרה נמוכה עם ספוטים, כשבמרכז החדר מותקן מאוורר תקרה. כך אנחנו נהנים משתי האפשרויות מבלי שאחת מפריעה לשנייה, וגם מחדר מעוצב בצורה מרשימה.