בחירת תאורה שתתאים לשאר עיצוב הבית

תאורה בכלל ותאורה חכמה בפרט מהווה אלמנט עיצובי מרכזי. היא יוצרת אווירה. היא מאפשרת שליטה על כמות האור. ניתן להטמיע בבית מערכת תאורה חדשנית ומתקדמת, אשר אפשר להפעילה באמצעות טיימרים שימוש מושכל, מתוזמן ומבוקר, שניתן להפעלה לשליטה ולבקרה מהטלפון שלכם.

אפליקציה ייעודית מאפשרת ליהנות ממגוון אפשרויות התאורה ולהשתמש בהן באופן חסכני. גופי תאורה רבים מוצעים כיום ומאפשרים לייעד ולייחד לכל מתחם בבית את כמות ואת סוגהאור הרצוי בו. לדוגמה: בחדר השינה ניתן להתקין תאורה רכה, רומנטית, בעוד את הסלון ניתן להאיר באור חזק, שאף אותו ניתן לעמעמם. אם, לדוגמה, אתם חוצצים בין המטבח לבין הסלון באמצעות קיר גבס, שבו יש גם נישה לטלוויזיה ומדפים לקישוטים, ניתן להאיר אותו בתאורה פנימית, בספוטים הממקדים אלומות אור לדקורציות ובכך ליצור תאורה מרהיבה ויוקרתית.

מוצרי פרזול אף הם תורמים לאיכות החיים בבית ומהווים בין השאר אלמנט עיצובי, במיוחד כאשר מדובר בברזים, בידיות, באביזרים נלווים לחזיתות של ארונות ומגרות, במתלים ובקישוטים שונים. על מנת להעשיר ולהעצים את האפקט החזותי שלהם ניתן להאיר גם אותם ובכך לשוות להם מראה יוקרתי מיוחד.

 האור הנכון לכם

לאור - כמו גם ואולי בעיקר- להעדרו, יש השפעה על מצב הרוח. כאשר ניתן לנצל את מלוא מניפת אפשרויות התאורה בבית, ניתן בכך ליצור באמצעות כמות וסוגים שונים של מנורות ושל אורות את האווירה הרצויה.  לדוגמה: בבתים שבהם במטבח או מחוץ לו יש אי, המשמש, בין השער, כסביבת עבודה ( עם מחשב נייד, לשרטוט ועוד) רצוי ומומלץ לקבוע מעליו או בזווית נוחה לו תאורה שניתן יהיה למקד אותה במרכזו, ובכך לאפשר עבודה בשעות הערב והלילה.  אם אתם נמנים אם האוהבים לארח אורחים במטבח ביתכם, שבו מותקן דלפק, אפשר, כמובן, ליצור גם סביבו תאורה שתשווה לו אווירה של פאב מואר ואפלולי במידה הרצויה.

 מגוון סוגי מנורות ואורות

מנורות קיר, מנורות תקרה, מנורות תלייה, מנורות עומדות, תאורה שקועה, מנורות קריאה- אלה ועוד מוצעים להעשרה ולגיוון עיצוב הבית ובעיקר למגוון שימושים המחייבים אור – כזה או אחר. 

אור צבעוני, עשיר וססגוני, יכול, כמובן, להוסיף ערך מוסף לעיצוב הבית. יש מכשירים שונים המפיצים אורות זורמים המנצנצים, נדלקים וכבים לחלופין, המייצרות מיצג חזותי נעים לעין. האור כשלעצמו עשוי להוות אלמנט עיצובי משלים או נבדל. ככל שנחשפים למבחר רב ומגוון יותר של סוגי וגופי תאורה, כמו גם לאפשרויות השימוש בהן בבית, כך ניתן להפיק ולמצות באופן מרבי ומיטבי את הפוטנציאל הגלום בהם.

על מנת לבחור תאורה שכל מרכיב בה ייתן לכם את המענה הטוב והמשתל ביותר, גם במנחן עלות- תועלת, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום התאורה. כך תוכלו להפוך את האור לסוגיו ולעוצמותיו לאלמנט עיצובי מרשים.