6 טיפים לשדרוג מראה הבית באמצעות גופי תאורה מובנים בגבס

שילוב טכנולוגיית הלד מאפשר כיום יצירת גופי תאורה קטנים, שניתנים למיקום בכל פינה בבית. שימוש נכון בעבודות גבס יאפשר לנצל למקסימום את גופי התאורה המודרניים. שימוש נכון בתאורה תורם הרבה לשדרוג מראה הבית: מלבד הערך העיצובי של גופי התאורה עצמם, שימוש באור כשלעצמו יחולל פלאים. לדוגמא, שינויי גוון התאורה בשעות מסוימות, הנמכת העוצמה של התאורה ומיקוד שלה לכיוון מסוים, שיעניק מראה חדש לכל פינה.

  1. השתמשו בלדים: טכנולוגיית ההארה בלד – LEDמחוללת מהפכה בעולם התאורה, לא פחות: לצד גופי תאורה בשלל צורות וגדלים, יש כיום גופי תאורה קטנים ודיסקרטיים, שבעזרת מומחים לעבודות גבס ניתן למקם בכל מקום ופינה.

 

  1. חישבו על גבס כאופציה בדירות מיושנות: היתרון של עבודות גבס לצורך התקנת תאורה ניכר לא מעט בדירות מיושנות בערים ותיקות כגון רמת גן, שלא נבנו לפי מפרטים של המאה ה- 21. השתמשו בעבודות גבס להתקנת תאורה במקומות שלא תוכננה אליהם גישה עם כבלים שצריכים להסוות אותם או לאחר שהורדתם קיר או מחיצה מיותרים.

 

  1. לד וגבס – שילוב חסכוני במקום: בעבר היו גם כן גופי תאורה קטנים אבל אלה היו מבוססים על תאורת הלוגן חמה מאוד, שדרשה הרבה יותר אוורור מגופי תאורת לד. כיום ניתן להתקין גופי תאורה "קרים" יחסית בצורה נוחה וחסכונית במקום: אם בעבר הייתה דרושה הנמכת תקרה משמעותית לצורך התקנת תאורה, הצורך הזה כבר הרבה פחות משמעותי בימינו.

 

  1. תאורה מובנית בגבס – בסלון: הסלון הוא אחד מהחדרים החשובים ביותר בבית. ניתן להקנות לו אווירה מיוחדת באמצעות משחקי תאורה: התקנת גופי תאורה בתוך כוננית בנויה מגבס יכולה לשמש לתאורה ממוקדת של פריטי אמנות, למשל. התקנת גופי תאורה בתקרה מונמכת – אפילו חלקית – תוכל לשמש ליצירת תאורת שטיפה כללית יותר בחדר.

 

  1. תאורה מובנית בגבס – שימוש במטבח: אחד המקומות בהם יש צורך משמעותי בתאורה טובה וברורה, הוא המטבח: לדוגמא, הארת משטחי העבודה צריכה להיות טובה, וכך גם הכירה וסביבת הארונות.  בנוסף, תאורה טובה יכולה "לפתוח" מטבח קטן, מהסוג שיש באותן דירות ותיקות ברמת גן, למשל. אם תליית גוף תאורה גדול היא בלתי אפשרית במטבח קטן ונמוך, אזי אפשר להשתמש בגוף תאורה מוסווה בתוך מדף גבס גבוה.

 

  1. חדרי אמבטיה ושימוש בגבס גם באמבטיה: מיקוד ותאורה טובים הם שם המשחק. כאן ניתן לשלב תאורת גבס בתקרה, מעל לאמבטיה עצמה או גם סביב המראה. שימוש בלוחות גבס עמידים ללחות יאפשר ביצוע תאורה מהסוג הזה גם בחדרים לחים.

לסיכום: אם אתם מתכננים עיצוב מחדש של הבית, חישבו על תאורה טובה וחדשנית. עבודות גבס יפתרו לכם לא מעט התלבטויות בנושאי מיקום והכוונת התאורה, במיוחד בשילוב עם נורות לד מודרניות.