איך בוחרים תאורה למטבח?

המטבח מהווה מקום מרכזי בכל מה שקשור לתפעול הבית. בבתים רבים זה מקום המפגש המרכזי בו בני הבית מבלים יחד שעות ארוכות אם זה בזמן בישול או בזמן ארוחות או סתם בישיבה על כוס קפה באי של המטבח. מסיבה זו יהיה המטבח אזור מושקע ביותר ביחס ליתר חדרי הבית. וזאת במטרה לאפשר לבני הבית לבצע את מכלול הפעולות בנעימות ובנוחות מקסימלית. כמובן שגם התאורה במטבח משפיעה בצורה ניכרת על האווירה במקום. מה זה אומר? שכדי להתאים את המטבח לשימוש שלכם, ועל מנת לאפשר לכם שימוש מועיל כנצרך לכם - חשוב להתקין תאורה למטבח. כך יהיה לכם נעים הרבה יותר.

בחירת גופי תאורה

אור נעים ומזמין – המטבח שלכם צריך להיות אזור נעים לשהייה. שיהיה לכם נחמד לעמוד ולבשל, להדיח כלים וגם לאפות. אור נעים הינו אור שמאפשר לכם למלא את המטלות הללו בנעימות מקסימלית. מה זה אומר? שבעת בחירת גופי התאורה עליכם לשים לב לבחירה נכונה של מנורות מתאימות שישיגו את המטרה שלכם. כלומר – המנורות וגופי התאורה צריכים להתאים למטרה. גם אם לא מדובר במטבחים רגילים אלא במטבחים מיוחדים כמו מטבחי חוץ, הדגשים הינם דומים אך כמובן שהצרכים יהיו קצת שונים.

עוצמת אור מותאמת – נכון שמטבח הוא אזור שוקק פעילות ולכן חשוב שיהיה בו אור בעוצמה מספקת. אבל יש לשים לב לכך שכאשר האור עוצמתי מידי, זה דוקר בעיניים ואפילו מבליט לכלוך וכתמים שלא אמורים להיות נראים. מסיבה זו לא באמת מתאים להגזים עם עצמת האור. בחרו גופי תאורה בעוצמה סבירה כך שאמנם יהיה לכם קל לראות את מוצרי המזון ואת כל הכלים שאתם מתעסקים עימם, אבל מנגד שלא תחושו דקירת בעיניים בגין עוצמת האור. אל תשכחו שהיום המטבח הוא לא רק אזור פונקציונאלי אלה גם אזור בבית שניתן לשבת בו על כוס קפה, קריאת עיתון או סתם שיחת חולין ולכן עוצמת האור צריכה גם להתאים למקרים הללו.

צבע אור רצוי – איזה מטבח יש לכם? צבע האור וגופי התאורה יותאמו גם למטבח שלכם. כך שאם מדובר על מטבח כפרי יתכן וימליצו לכם לבחור תאורה צהבהבה וחמימה. ואילו עבור מטבח מודרני ובהיר יתאים יותר לבחור אור בהיר ולבן. האור תורם את חלקו לעיצוב של המטבח ומשלים את הקונספט שבחרתם.

גוף התאורה – גוף תאורה מעוצב יכול לתרום כל כך הרבה למראה של המטבח. יש גופי תאורה מדהימים שיכולים להתאים לכל אזור בבית ובמטבח. לדוגמה, מעל פינת אוכל יתאים לתלות נורה משתלשת שאמורה לתת נימה עיצובית למטבח. כמו כן מעל השיש מתאים להתקין שרשרת לדים. נורות אלו משפרות את מראה המטבח.

כדי להצליח בבחירה מומלץ להתייעץ עם איש תאורה מקצועי. הוא מכיר את האפשרויות השונות והוא יוכל לכוון אתכם לבחירה הנכונה לכם ולבית שלכם. כך תהיו מרוצים מתוצאה נהדרת של מטבח מואר ומזמין!