הלבשת הבית במינימום מאמץ

מי שעוסקים בתחום עיצוב יודעים כי בשנים האחרונות רווח המושג הום סטיילינג. באנגלית זה נשמע תמיד יותר יוקרתי. הבית נתפס כיישות שיש להלביש אותה כמו שמלבישים בני אדם. ואכן- אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת. כך גם הבית. בית מושקע, מסוגנן, מעוצב, נראה מרשים יותר ויוקרתי יותר.

ניתן לייפות ולהדר בית בשילובים של אקססוריז,  אביזרים דקורטיביים- כגון חפצי נוי לבית  שמונחים ברחבי הבית בין אם על קונסלות או שידות  לצד  ווילונות וכריות נוי  שנותנות גוון חדש לסלון. למראה  אוורירי מומלץ להכניס עציצים  והכי חשוב, מומלץ להשקיע בגופי תיאורה שונים  ולפזר אותן בצורה מושכלת.

אור ואוויר כאמצעים דקורטיביים

לתכנון מושכל ומוקפד של הבית יש חשיבות רבה למראה שלו לאחר שיושלם תהליך ריהוטו ועיצובו. חלונות גדולים, פתוחים לאור ולאוויר, המאפשרים זרימה חופשית שלהם והארת הבית מהווים אלמנט חשוב ביותר ביצירת מראה מואר והדור לבית. עיצוב מקצועי עשוי לסייע לדיירים לנצל באופן מרבי ומיטבי את כל מתחם הבית, לחסוך להם בעלויות ההלבשה ולמצוא איזון נכון בין הפריטים השונים, כדי לא ליצור עומס וגודש מיותרים.

חשוב לציין, כי לבוש הוא בין השאר, ויש יגידו בעיקר, שאלה (ותשובה) של טעם. קובעי הטעם הם הדיירים. הבית אמור להיות אזור הנוחות שלהם. אנשים שוהים בביתם זמן רב, בעיקר בסופי שבוע, וטבעי שהם ירצו לרהט, לעצב ולקשט  אותו  כך שישרה עליהם אווירה נעימה ומרגיעה. שהם ירגישו בו, אכן, בבית.

התאמת תאורה לבית

חלק נכבד מהלבשת הבית או מעיצוב הבית הוא בחירה בתאורה נכונה. תיאורה היא מרכיב חשוב ומרכזי בנראות של הבית ובתחושה הכללית. באלומה תוכלו למצוא מגוון גופי תיאורה שונים עם פונקציונאליות שונה: תאורת חוץ, גופי תאורה עומדים, צמודי תיקרה ועוד.  גוף תיאורה הוא פריט עיצובי ודקורטיבי תוכלו לכוונו על פינות בבית שתרצו להאיר, או על תמונות  שתרצו להבליט.

בחירה בתאורה נכונה

לאחר שבחרנו גוף תיאורה בין אם הוא מנורה עומדת או גוף תיאורה צמוד קיר / צמוד תקרה רצוי לשים לב לצבע הנורה. נורות צהובות מתאימות לחדרים קטנים, האור הצהוב מקנה אווירה ביתית ואינטימית. בית  שהחומר המרכזי שלו הוא עץ תתאים לו תיאורה צהובה, חמימה שמשתלבת עם העץ ומעניקה אווירה רומנטית וחמימה. לעומתו בתים  בעיצוב מודרני  תעשייתי עם שילובים של מתכות, אלומיניום ובטון תתאים להם תיאורה כללית יותר שתספק אור בכל חלל החדר, מכיוון שבתים מודרניים בדרך כלל מאופיינים בחללים ושטחים גדולים.

החשיבות, הכדאיות והתועלת של ייעוץ מקצועי על אודות הלבשת הבית

חשוב ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום הלבשת הבית, כדי לקבל רעיונות. כדי לחשוב ביחד – בתוך הקופסה ומחוץ לה. כדי לקבל חוות דעת ומשוב לרעיונות שלכם ובחינה מקצועית של היתכנות וכדאיות מימושם.

בתחום עיצוב הבית, הנחת המוצא היא שתמיד ניתן לשנות ובדרך כלל שינוי אינו מסובך; לכל היותר הוא כרוך בעלות כספית. עם השנים עשויים להשתנות ההעדפות והטעמים ( כמו הצרכים והרצונות). מה שחשוב הוא לשמור על הקו המנחה לפיו הבית הוא לא רק המבצר המאובטח והמבוצר אלא גם ובעיקר אזור הנוחות האולטימטיבי, המקום שבו טבעי לרצות לחוות וליהנות משקט ומרווחה.