מאוורר תקרה – כיצד משלבים אותו עם התאורה בחדר

בשנים האחרונות, לא מעט אנשים בוחרים להשתמש במאווררי תקרה, בין אם זה במבני מגורים ובין אם זה בעסק שלהם. מאווררים אלה מחליפים במקרים רבים את המזגן הטוב והמוכר וכמובן גם את מאווררי הקיר או השולחן.

יש לכך סיבות שונות, בין אם סיבות כלכליות, שכן מאוורר תקרה צורך פחות חשמל והמכשיר עצמו עולה הרבה פחות ממזגן (שלא נדבר על כך שהתקנתו היא הרבה יותר זולה ופשוטה), מדובר על מכשיר ידידותי יותר לסביבה, הוא הרבה יותר נעים ובמקרים מסוימים הוא גם יעיל יותר.

אך כשאנחנו בוחרים להתקין מאוורר תקרה עלינו לשאול את עצמנו שאלה חשובה, כיצד אנחנו מחברים בין המאוורר לתאורה בחדר. הרי ברור מאליו, שאת המאוורר אנחנו נצטרך להתקין בתקרה, מן הסתם, עכשיו השאלה, מה אנחנו עושים עם התאורה שמותקנת בתקרה, איך אנחנו משלבים בין השניים או יוצרים הפרדה סבירה ביניהם, כך ששניהם יעבדו זה לצד זה, בצורה יעילה, וכן העיצוב של המקום לא ייהרס.

לפני שנסביר כיצד מחברים בין מאוורר תקרה לתאורה בחדר, צריך לסייג בשתי נקודות, ראשית, יש מקרים בהם אין תאורה בתקרה. בלא מעט חדרים התאורה מותקנת על הקיר, ואז אין שום בעיה. שנית, לא משנה באיזה שלב אנחנו רוצים להתקין את המאוורר, תמיד אנחנו נוכל למצוא פתרון לתאורה. אין לנו מה לחשוש מזה.

דוגמאות לפתרונות של שילוב תאורה עם מאורר תקרה

הפתרון הקלאסי הוא לרכוש מאוורר תקרה שיש בו מנורה. אנחנו יכולים למצוא מספר מאווררים כאלה, הם כוללים כאמור מקור תאורה איכותי, ויכולים להתאים לכל חדר ולכל חלל. זה פתרון אידיאלי, מאחר וכך אנחנו חוסכים גם מקום וגם זמן בהתקנה של שני האלמנטים בנפרד.

פתרון אחר שיכול להיות אידיאלי, הוא לייצר הפרדה ביניהם. זה יכול להיות באמצעות התקנת קורות עץ עליהם נתקין את המאורר ומעליהם את התאורה, כמו כן אנחנו יכולים לייצר תקרה עם ספוטים, כאשר המאוורר מותקן על גבי התקרה עצמה.

עוד פתרון הוא פשוט להתקין את אמצעי התאורה בנקודות רחוקות מן המאוורר. במקרה כזה, נכון יהיה להתקין תאורה שקועה, כלומר לא נברשות או גופי תאורה שיורדים כלפי מטה. כך אנחנו לא נפגע בעיצוב ונוכל ליהנות מתקרה שיש בה גם מאוורר וגם תאורה.

פתרון אחרון שנציע הוא פשוט לחפש מקורות תאורה אחרים, לא בהכרח דרך התקרה. כאמור, לא בכל חדר חייב שיהיו אמצעי תאורה מותקנים בתקרה.

לפני סיום נדגיש, שימוש מאוורר תקרה יכול להיות מאוד פרקטי ונכון עבור מבנים שונים. לשם כך, אנחנו צריכים לדעת היכן להתקין אותו בשביל שנוכל להשתמש בו בצורה נכונה, ומבלי שאלמנטים אחרים בחלל החדר ייפגעו, בין היתר, גם אמצעי תאורה שמותקנים או אמורים להיות מותקנים בו.