שילוב תאורה במרפסות שמש

על אף שמן, שמסגיר את מטרתן העיקרית, מרפסות שמש משמשות אותנו גם בשעות החשיכה, ולמעשה מרבית האנשים חווים את מרפסות השמש שלהם דווקא בשעות הערב, לאחר שעות העבודה וכאשר השמש אינה מכה על הראש בכל עוצמתה. מן הסתם, בכל מרפסת שמש ניתן למצוא מנורה אחת או שתיים שמיועדות לאפשר את השימוש במרפסת גם בשעות החשיכה, אלא שלרוב מדובר בתאורה סטנדרטית מאוד, המסופקת על ידי הקבלן בזמן אספקת הבית. אם אתם רוצים ליצור לעצמכם חוויה יוצאת דופן ואווירה טובה ומהנה במרפסת השמש, אתם רוצים לבחון את האפשרות של שילוב תאורה במרפסות שמש על ידי אנשי המקצוע המתאימים.

מהו תפקידה של התאורה בחוויית הפנאי?

לתאורה ישנה חשיבות רבה באווירה ששוררת בכל סיטואציה חברתית או אפילו אישית, ולא רק  הוספת מרפסות שמש, אלא גם בכל אחד מחדרי הבית. תחילה, חשוב מאוד שיהיה אור, שמעניק לנו תחושה של בטחון וודאות, אבל מעבר לכך, אנחנו רוצים גם לחוש תחושה של חמימות, של פתיחות ושל רעננות, ולשם כך נדרשת עוצמה מסוימת של אור, שבמידה רבה אמור למלא את מקומה של השמש. את האור הזה חשוב לפזר בצורה חכמה בכל שטח מרפסת השמש, על מנת להימנע מפינות חשוכות, שפרט לחוסר היכולת לעשות בהן שימוש במהלך שעות החשיכה, הן גם פוגעות מאוד באווירה ובתחושה שאנו מבקשים ליצור לעצמנו.

אילו פתרונות תאורה קיימים למרפסות שמש?

שילוב תאורה במרפסות שמש, חייב לקחת בחשבון את האלמנט הפונקציונלי, קרי את האווירה שאותה אנו רוצים ליצור באמצעות התאורה. בנוסף לכך, חשוב מאוד לעשות שימוש באמצעים ייעודיים למרפסות שמש, אמצעים המוגנים מפני לחות וחדירת מים בעונת החורף. בתהליך התכנון של תאורה למרפסות שמש, יש להגדיר תחילה את האווירה שאנו רוצים ליצור לעצמנו. האם אנחנו רוצים אווירה חמימה ואינטימית שאותה ניתן ליצור על ידי אור צהוב וחזק, או שאנחנו פשוט רוצים להאיר את המרפסת בכל שטחה, מטרה שאפשר להשיג גם באמצעות אור לבן. בהמשך, עלינו לתכנן את פיזור אמצעי התאורה כך שנוכל ליהנות מתאורה מלאה בכל שטח המרפסת במינימום השקעה.

לבסוף, אנחנו רוצים לבחון גם את העיצוב של אמצעי התאורה עצמם, וכיום קיימים מגוון רחב של עיצובים, חלקם מיועדים להיטמע בקירות המרפסת, חלקם תלויים, חלקם מותקנים על גבי עמודים דקורטיביים. את כל התהליך הזה אנחנו רוצים להשאיר לאנשי המקצוע המתאימים, שיודעים כיצד להשיג את התאורה המושלמת עבור מרפסת השמש שלנו, תוך שימת לב לכל השיקולים הרלוונטיים, לרבות אפשרות לעמעם את התאורה על פי הצורך, חיסכון בחשמל, פיזור אחיד, הדגשת אזור הישיבה או אזורים נבחרים אחרים וכן הלאה. אם אתם פשוט רוצים אור במרפסת, פלורסנט יכול לספק לכם את הפתרון, אבל אם אתם רוצים מרפסת שמש שתענוג לשבת בה, בחרו את אנשי המקצוע שמתמחים בתחום של שילוב תאורה במרפסות שמש.