כיצד התאורה הנכונה תיצור מרחב משרדי יוקרתי

אנחנו נוטים לזלזל בתאורה, אך למעשה היא מהווה חלק חשוב מאוד בעיצוב של כל חלל ויש לה השפעה עצומה עליו. איך תאורה משפיעה על העיצוב וכיצד ניתן להשתמש בה כדי ליצור מרחב משרדי שמשדר יוקרה ואיכות?

עיצוב הוא תחום מורכב. כאשר מעצבים חלל כלשהו, לכל החלטה יש משקל חשוב וכל החלטה יכולה להשפיע על העיצוב הכללי של אותו חלל. בחירת הצבעים משפיעה כמובן על האווירה, בחירת הריהוט יכולה לשדר יוקרה או אווירה צעירה ומגניבה, ואפילו בחירת הפריטים הקטנים כמו אגרטלים, עציצים וכדומה יכולה לסייע ביצירת אווירה כלשהי במשרד, ולכן חשוב מאוד להשקיע לא מעט בעיצוב למשרד.

יחד עם זאת, אחד הדברים שמשפיעים יותר מכל על העיצוב של כל מרחב, ובמיוחד עיצוב משרדים, הוא התאורה. כמות האור שנכנסת אל החדר בו אנו נמצאים הינה בעלת השפעה עצומה על האווירה שנוצרת בו. חדר עם מעט אור ותאורה מועטה יכול להיות חדר עם אווירה קודרת, וחדר מואר ושטוף שמש הוא חדר עם אווירה טובה.

תאורה ועיצוב משרדים

התאורה חשובה מאוד גם בעת תכנון משרדים. בניגוד לחללים אחרים, הדגש העיקרי בעיצוב המרחב המשרדי הוא על יצירת סביבת עבודה טובה. לשם יצירת סביבת עבודה טובה ופרודוקטיבית, חשוב לדאוג שתהיה תאורה מספקת, שתשמור על ערנותם העובדים בעת שהייתם במרחב המשרדי.

אך בכך לא נגמרת תפקידה של התאורה במרחב המשרדי. שימוש נכון בתאורה יכול לייצר לא רק אווירה פרודוקטיבית, אלא גם ליצור אווירה יוקרתית, שתיצור את הרושם הנכון לכל באי המשרד.

אין ספק שבימינו ישנה חשיבות אדירה לעיצוב המשרד. עיצוב המשרד והאווירה בו משפיעים על הדרך בה נתפס המשרד על ידי כל מי שמגיע למשרד, ובכלל זה שותפים עסקיים, לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. משרד שמעוצב באופן יוקרתי משדר רושם של חברה מצליחה ומשגשגת, כך שהשותפים והלקוחות הפוטנציאליים ישמחו לקחת חלק בהצלחה זו.

בחירה של תאורה למראה יוקרתי

עיצוב תאורה נכונה יכולה ליצור מרחב משרדי יוקרתי. ראשית, שימוש באור טבעי יוצר אווירה טובה, חיובית, ופרודוקטיבית. לכן מומלץ מאוד להתקין חלונות גדולים ככל שניתן, שיכניסו כמה שיותר אור טבעי במהלך היום ויתנו תחושה של מרחב בחלל המשרדי.

בכל מקרה, כמה גדולים שיהיו החלונות נצטרך להתקין גם תאורה בחלל המשרדי. על מנת ליצור עיצוב משרדים יוקרתי, חשוב להשתמש בתאורה מעוצבת ואיכותית. מומלץ מאוד לא להסתפק בהתקנת נורות פלורסנט מיושנות, אלא להשתמש בנורות לד, שהן גם חסכוניות יותר וגם מייצרות אור נעים יותר שהופך את העבודה במשך שעות ארוכות לנוחה יותר.

את נורות הלד כדאי למקם בבתי מנורה מעוצבים, וכמובן שלא באופן חשוף על גבי הקיר או התקרה. יחד עם זאת, רצוי לא לבחור בבתי מנורה צבעוניים או מוגזמים, אלא לבחור בבתי מנורה יפים ופשוטים, שישדרו צניעות ויוקרה. מלבד מיקום תאורה בחללי העבודה, מיקום תאורה במקומות אסטרטגיים יכול להדגיש אלמנטים מסוימים (כמו את לוגו החברה) ולייצר אווירה יוקרתית. מיקום לד מעל כורסת עור יוקרתית הממוקמת בקבלה של המשרד למשל יכול לתת אווירה קלאסית שתתרום לאווירה היוקרתית הכללית במשרד. 

 

תכנון נכון של תאורה יכול לאפשר לנו להחליף את האווירה במשרד על ידי שינוי התאורה. דר, יש להתקין גם תאורה טובה של  המשרד או החלל המעוצב שמשדרת משהו וצריכה להתאים למטרות של החלל. כך, לכל פריט השפעה על  ולכל החלטה יש השפעה על כל המרחב

כאן חשוב להשתמש בתאורה נכונה גם מבחינת העיצוב וגם מבחינה פרקטית לעובדים. תאורה נכונה היא תאורת לד שיכולה להגיע בצורות שונות של עיצוב, מה שבטוח הוא אל תשאירו את הקירות חשופים לבתי מנורה פשוטים ואל תשתמשו בפלורוסנטים נוסח סדנת עבודה. תשתמשו בתאורת לד עם בתי מנורה צנועים אך מרשימים. תהיו בטוחים שהם יעשו את העבודה.